Radičová ignoruje hrozbu povodní rovnako ako Fico.

Autor: Cyril Betuš | 10.2.2011 o 11:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  300x

Čakáme na katastrofu? Ukazuje sa, že žiadna vláda nemôže budovať systém protipovodňovej ochrany centrálne.Nedostatočné, resp. žiadne čistenie prietoku korýt vodných tokov v krízových oblastiach môže spôsobiť následné vyliatie toku. To môže viesť k stratám životoch, zdraví a aj k neskutočným materiálnym katastrofickým škodám, akým sme žiaľ boli už opakovane svedkami.

Vláda by mala urýchlene zo zdrojov operačného programu Voda delimitovať finančné prostriedky priamo na samosprávy, obce a mestá a následne organizačne a prísnou kontrolnou činnosťou zastrešovať protipovodňové aktivity. Následne, cez verejnoprospešné práce a aktivačné činnosti občanov by obce a mestá čistili korytá vodných tokov tak, aby boli priebežne udržiavané v zabezpečenom a odolnom stave.

Zoberme si len prípad Handlovky, kde sa v priebehu pár hodín zdvihla hladina na dvojnásobok. Miestni obyvatelia pritom opakovane upozorňovali, že 25 rokov Povodie Váhu ako správca neudržiava prietok tejto rieky. Ak by to bolo v kompetencii mesta, spolu s finančným pokrytím, nič také by sa nestalo.

Opakovane v súčasnosti hrozí tento problém aj na východnom Slovensku, špeciálne v Košickom kraji. Hornád minulý rok tvrdo pohrozil v obciach ako je napríklad Čaňa a v mestských častiach Košice Džungľa a Košice Krásna, kde nás od hrozivej mimoriadnej udalosti delilo len pár centimetrov. Hrádze v mestskej časti Košice Džungľa sa napriektomu dodnes nikto ani nedotkol.

Vláda SR by preto mala urýchlene komunikovať s dotknutými mestami a obcami a delimitovať potrebné financie. Inak môže dojsť k ďalšej, ale už nie nepredvídanej povodňovej katastrofe...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?