Radičová ignoruje hrozbu povodní rovnako ako Fico.

Autor: Cyril Betuš | 10.2.2011 o 11:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  301x

Čakáme na katastrofu? Ukazuje sa, že žiadna vláda nemôže budovať systém protipovodňovej ochrany centrálne.Nedostatočné, resp. žiadne čistenie prietoku korýt vodných tokov v krízových oblastiach môže spôsobiť následné vyliatie toku. To môže viesť k stratám životoch, zdraví a aj k neskutočným materiálnym katastrofickým škodám, akým sme žiaľ boli už opakovane svedkami.

Vláda by mala urýchlene zo zdrojov operačného programu Voda delimitovať finančné prostriedky priamo na samosprávy, obce a mestá a následne organizačne a prísnou kontrolnou činnosťou zastrešovať protipovodňové aktivity. Následne, cez verejnoprospešné práce a aktivačné činnosti občanov by obce a mestá čistili korytá vodných tokov tak, aby boli priebežne udržiavané v zabezpečenom a odolnom stave.

Zoberme si len prípad Handlovky, kde sa v priebehu pár hodín zdvihla hladina na dvojnásobok. Miestni obyvatelia pritom opakovane upozorňovali, že 25 rokov Povodie Váhu ako správca neudržiava prietok tejto rieky. Ak by to bolo v kompetencii mesta, spolu s finančným pokrytím, nič také by sa nestalo.

Opakovane v súčasnosti hrozí tento problém aj na východnom Slovensku, špeciálne v Košickom kraji. Hornád minulý rok tvrdo pohrozil v obciach ako je napríklad Čaňa a v mestských častiach Košice Džungľa a Košice Krásna, kde nás od hrozivej mimoriadnej udalosti delilo len pár centimetrov. Hrádze v mestskej časti Košice Džungľa sa napriektomu dodnes nikto ani nedotkol.

Vláda SR by preto mala urýchlene komunikovať s dotknutými mestami a obcami a delimitovať potrebné financie. Inak môže dojsť k ďalšej, ale už nie nepredvídanej povodňovej katastrofe...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?