Zriadili verejnoprávnu RTVS len pre Bratislavu?

Autor: Cyril Betuš | 24.6.2011 o 11:54 | (upravené 24.6.2011 o 12:01) Karma článku: 9,26 | Prečítané:  2359x

Na rokovaní mestského zastupiteľstva v Košiciach dňa 21.6.2011 sa k poslancom dostala žiadosť o pripojenie sa poslancov k iniciatíve petičného výboru za zmenu Zákona o Rozhlase a televízii Slovenska č. 532/2010 Z.z. /PV RTVS/.  V žiadosti uvádzajú, že sme v súčasnosti svedkami neúmernej koncentrácie politického a ekonomického vplyvu Bratislavy.

Platí to aj na pôde médií, vrátane Rozhlasu a televízie Slovenska. Pritom verejnoprávne médiá existujú vďaka príspevkom všetkých obyvateľov a aj obyvateľov z Košíc a celého východoslovenského a stredoslovenského regiónu. Tieto celoslovenské zdroje sa však spotrebúvajú na viac ako 90 % (!!!) výlučne v Bratislave. Petičný výbor preto oslovil košických mestských poslancov s podnetom, podporiť zmenu zákona o RTVS č. 532/2010. Navrhujú aby kľúčovým bodom tejto zmeny bola nasledujúca formulácia:

Podiel vysielania štúdií /Štúdia RTVS Banská Bystrica a Štúdia RTVS Košice/ na celoštátnych vysielacích okruhoch musí byť minimálne 20 % z celkového vysielacieho času a na tento cieľ musí byť vyčlenených minimálne 20 % z celkového rozpočtu RTVS zvlášť pre televízie a zvlášť pre rozhlasové vysielanie.

 

Podobný zákon platí napríklad v Českej republike a nikto nespochybňuje jeho oprávnenosť!

Myslím si, že je našim spoločným cieľom prispieť k nastoleniu spravodlivejšieho stavu v tejto oblasti, ktorý je v záujme všetkých obyvateľov Slovenska nielen Bratislavy.

Ak máme zmenšovať priepastné a stále narastajúce rozdiely medzi regiónmi, nemôžeme pokračovať v sústreďovaní moci a peňazí v Bratislave.

Podporte aj vy túto petíciu, ak chcete aby naša krajina fungovala pre každého a nie pre pár vyvolených. Kto má záujem, napíšte do diskusie alebo na betus@mojasdl.sk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?