Zriadili verejnoprávnu RTVS len pre Bratislavu?

Autor: Cyril Betuš | 24.6.2011 o 11:54 | (upravené 24.6.2011 o 12:01) Karma článku: 9,26 | Prečítané:  2359x

Na rokovaní mestského zastupiteľstva v Košiciach dňa 21.6.2011 sa k poslancom dostala žiadosť o pripojenie sa poslancov k iniciatíve petičného výboru za zmenu Zákona o Rozhlase a televízii Slovenska č. 532/2010 Z.z. /PV RTVS/.  V žiadosti uvádzajú, že sme v súčasnosti svedkami neúmernej koncentrácie politického a ekonomického vplyvu Bratislavy.

Platí to aj na pôde médií, vrátane Rozhlasu a televízie Slovenska. Pritom verejnoprávne médiá existujú vďaka príspevkom všetkých obyvateľov a aj obyvateľov z Košíc a celého východoslovenského a stredoslovenského regiónu. Tieto celoslovenské zdroje sa však spotrebúvajú na viac ako 90 % (!!!) výlučne v Bratislave. Petičný výbor preto oslovil košických mestských poslancov s podnetom, podporiť zmenu zákona o RTVS č. 532/2010. Navrhujú aby kľúčovým bodom tejto zmeny bola nasledujúca formulácia:

Podiel vysielania štúdií /Štúdia RTVS Banská Bystrica a Štúdia RTVS Košice/ na celoštátnych vysielacích okruhoch musí byť minimálne 20 % z celkového vysielacieho času a na tento cieľ musí byť vyčlenených minimálne 20 % z celkového rozpočtu RTVS zvlášť pre televízie a zvlášť pre rozhlasové vysielanie.

 

Podobný zákon platí napríklad v Českej republike a nikto nespochybňuje jeho oprávnenosť!

Myslím si, že je našim spoločným cieľom prispieť k nastoleniu spravodlivejšieho stavu v tejto oblasti, ktorý je v záujme všetkých obyvateľov Slovenska nielen Bratislavy.

Ak máme zmenšovať priepastné a stále narastajúce rozdiely medzi regiónmi, nemôžeme pokračovať v sústreďovaní moci a peňazí v Bratislave.

Podporte aj vy túto petíciu, ak chcete aby naša krajina fungovala pre každého a nie pre pár vyvolených. Kto má záujem, napíšte do diskusie alebo na betus@mojasdl.sk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?