Košický Amfík nevylieči ani Mudr. Raši

Autor: Cyril Betuš | 18.8.2011 o 11:12 | Karma článku: 6,94 | Prečítané:  1400x

Obľúbený Košický Amfiteáter, opradený krásnou mestskou históriou, z ktorej vyčnieva neskutočná účasť obyvateľov mesta počas konania bývalého Filmového festivalu pracujúcich, kultúrnych vystúpení hudobných skupín, ľudových umeleckých súborov, zahraničných kultúrnych súborov. To je už zašlá história tohto dávno zašlého strediska kultúry mesta Košice. Všetko skončilo a nastúpilo obdobie ničenia a vandalizmu a to priamo pred očami Magistrátu mesta Košice a mestskej časti Košice-Sever, kde má tento úrad dokonca aj svoje sídlo.

V januári otváral výstavu výsledkov súťaže architektov. Nepostaví z nich nič.V januári otváral výstavu výsledkov súťaže architektov. Nepostaví z nich nič.

A tu zhodou okolností sa Slovenská republika stala hostiteľmi významného svetového športového podujatia - Majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave a Košiciach. Novozvolený starosta mestskej časti Košice - Sever pán Gáj nelenil a využil to, že Bratislavčania zariadili, aby sme v Košiciach slovenskú hokejovú reprezentáciu na vlastné oči nevideli.
Amfík praskal vo švíkoch, naplnený radosťou, emóciami, hrdosťou a vzťahom k národu, a žiaľ aj smútkom z hokejových prehier. Nikto tam nemusel zákonom nariadiť, že sa má nahlas a z plného hrdla spievať slovenská štátna hymna a skoro na každom aute bez hanby viala slovenská zástava.

V tejto úžasnej atmosfére  bol Košičanom  predstavený návrh na vynovenie Amfiteátra. Priznávam, že návrh vyzerá neskutočne dobre (a aj draho) a dopoviem, že keby sa tento projekt zrealizoval,  tak Košičanom by to úplne od primátora Rašiho na 4 roky stačilo !

Ale to by neboli Košice, keby každý dobrý, vznikajúci investičný zámer niekto nezničil.

A už je výsledok súťaže novými predstaviteľmi mesta v čele so sociálnym demokratom pánom primátorom Rašim zrušený a  mestom Košice je vypísaná nová ponuka na projekčné práce pre rekonštrukciu a stavebné úpravy Amfiteátra.

Publikované boli  v piatok  12.8.2011 a termín predloženia bol  stanovený do 17.8.2011 - do včera! Kto to dokáže spracovať za taký krátky čas ? No podľa mňa  asi len nejaký kamarát, ktorý na to nedočkavo čaká v projekčnej kancelárii s pripraveným lacnejším projektom !!! Podobná „časovo zaujímavá" výzva sa týka aj spracovania projektovej dokumentácie „Revitalizácia hradu na vrchu Hradová".

Pred voľbami do orgánov samosprávy obcí primátor mesta Košice pán Richard Raši hovoril niečo o transparentných Košiciach a aj o tom, že aké je neskutočne výhodné, aby bol primátor mesta zároveň aj poslancom NR SR, kde je  možné pohodlne lobovať za potrebné zdroje na investície pre druhé najväčšie mesto SR,  Košice. Akosi sa to ale v praxi neuskutočňuje !!!  Za ten zrekonštruovaný Amfiteáter, ktorého návrh nás všetkých neskutočne očaril, by občania  - Košičania nosili primátora Rašiho na rukách - ten na to asi kašle. Veď hlasy ľudí ešte pár rokov potrebovať nebude...

JUDr.Cyril Betuš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?